Nauka w liceum trwa 4 lata i kończy się zewnętrznym egzaminem maturalnym.

Absolwentom szkół podstawowych proponujemy do wyboru w roku szkolnym 2023/2024 następujące klasy:

Klasa politechniczna

- z rozszerzonym programem nauczania matematyki, języka angielskiego i informatyki

Do tej klasy zapraszamy uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi, doskonaleniem umiejętności logicznego rozumowania, wiążącymi swoją przyszłość ze studiami na kierunkach politechnicznych, ale nie tylko. Wybrany program nauczania oparty jest na rozbudzaniu ciekawości i dociekliwości ucznia. W ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oferujemy możliwość uczęszczania na tzw. „rok zerowy” gdzie uczniowie mogą uczestniczyć w wykładach z matematyki, pokazach doświadczeń z fizyki, warsztatach z informatyki na terenie uczelni.

Przykładowe kierunki studiów, do których przygotowuje nauka w tej klasie to: informatyka, matematyka, fizyka, automatyka i robotyka, energetyka, budownictwo, lotnictwo, architektura, telekomunikacja.

Klasa biologiczno-medyczna

- z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i języka angielskiego

Do tej klasy zapraszamy uczniów zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji biologicznych i/lub chemicznych. W doskonale wyposażonych pracowniach łączymy teorię z praktyką, wykonujemy interesujące ćwiczenia, pokazy i eksperymenty, ale zajęcia odbywają się nie tylko w szkole. Realizujemy wiele projektów, w ramach których uczniowie uczestniczą w ćwiczeniach laboratoryjnych na uczelniach wyższych, organizujemy wiele ciekawych wycieczek przedmiotowych.

Nauka w tej klasie przygotowuje do podjęcia studiów m.in. na akademiach medycznych, inżynierii środowiska, biotechnologii, kosmetologii, biologii, chemii, ochronie środowiska, na akademiach wychowania fizycznego oraz akademiach rolniczych.

Klasa społeczno-prawna

- z rozszerzonym programem nauczania geografii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego

Społeczno-prawny to kierunek z przyszłością, dla osób ambitnych, dociekliwych, potrafiących bronić swoich racji. Realizowany w klasie program pozwala na rozwinięcie zainteresowań społeczno-ekonomiczno-prawnych, a także jest dobrym przygotowaniem do studiowania na kierunkach: prawo, rachunkowość, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, stosunki międzynarodowe i wiele innych.

Jeśli interesują cię zagadnienia społeczne i prawne to kierunek dla Ciebie!!! Z nami poszerzysz swoje horyzonty.