Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
03-09-2018

„Walka o wolność, gdy raz się zaczyna, z krwią ojców spada dziedzictwem na syna”….”Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” tymi słowami pani dyrektor Małgorzata Wojtasik powitała uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, którzy pełni wakacyjnych wspomnień, wypoczęci i gotowi na czekające ich wyzwania, przybyli na uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego 2018/2019.

W związku z tym, że rok 2018 przejdzie do historii jako wyjątkowy, ponieważ obchodzimy w nim stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, pani dyrektor podkreśliła w swoim wystąpieniu, że wolność jest wielkim przywilejem, którego nie powinniśmy marnować a współczesną walką o niepodległość dla uczniów jest rzetelna nauka, sumienna praca oraz codzienne obowiązki. Pani dyrektor życzyła nowym uczniom klas pierwszych aby nauka w ZSP nr 1 przyniosła im radość i satysfakcję z osiąganych sukcesów, a nauczycielom nowych możliwości rozwoju zawodowego i wielu okazji do wykazania się kreatywnością.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Paweł Olszak, członek zarządu Rady Powiatu Jędrzejowskiego, który również zwrócił się do uczniów życząc im wielu osiągnięć w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Podczas uroczystości została również upamiętniona 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Uczniowie recytowali wiersze związane z trudnymi czasami wojny, a szkolny zespół muzyczny zaprezentował utwory o tematyce patriotycznej. Uczniowie „Konarskiego” wraz z panią dyrektor tradycyjnie zapalili znicze pod tablicami pamiątkowymi aby uczcić pamięć poległych.

Ostatnia część uroczystości była skierowana do uczniów klas pierwszych oraz ich nowych wychowawców. Pani wicedyrektor, Elżbieta Grad, przedstawiła skład nowych klas, powierzając uczniów ich wychowawcom, z którymi udali się do sal lekcyjnych.

• Ewelina Walczyńska, Joanna Widomska