Zawody lekkoatletyczne - „Konarski dla Niepodległej”
08-10-2018

Dnia 08.10.2018r. w naszej szkole, czyli ZSP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyły się zawody lekkoatletyczne pod szyldem „Konarski dla Niepodległej.”

Do udziału w czwórboju lekkoatletycznym zgłaszały się zespoły 10-osobowe (5 dziewcząt + 5 chłopców – rocznik 2004 i młodsi), które reprezentowały swoje szkoły.

Chęć wzięcia udziału w zawodach zgłosiła:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie,
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie,
  3. Szkoła Podstawowa w Oksie,
  4. Szkoła Podstawowa w Złotnikach.

Po wylosowaniu stanowisk uczniowie rozpoczęli rywalizację w:

1. biegu na 60 m,
  2. skoku w dal,
  3. rzucie piłką lekarską,
  4. rzucie piłeczką palantową.

Każdy uczestnik po wykonaniu próby uzyskiwał wynik, który następnie był przeliczany na punkty.

Reprezentanci poszczególnych drużyn pracowali sumiennie, każdy wynik był ważny, bo budował wynik końcowy całej drużyny. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów uzyskanych przez wszystkich 10 zawodników drużyny.

Najlepsze trzy drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami.

Klasyfikacja końcowa:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie z sumą punktów 542,
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Oksie z sumą punktów 475,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Złotnikach z sumą punktów 465,
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie z sumą punktów 409.

Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, pogoda dopisała. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i zapowiedzieli swój udział w przyszłym roku.

Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wychowania fizycznego dziękują pani Marzenie Furman za ufundowanie wody mineralnej dla uczestników zawodów.

Nauczyciele wychowania fizycznego składają szczególne podziękowania uczniom klasy 3L i 4i za zaangażowanie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

• Marzena Magiera-Albin