Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
12-10-2018

W tym roku Święto Edukacji obchodziliśmy w Konarskim, jak chyba w większości szkół, dwa dni wcześniej, gdyż 14 października przypada w niedzielę. O godzinie 13.00 całe grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi zebrali się w sali konferencyjnej, by uczcić ten dzień.

Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik swoje przemówienie rozpoczęła wymownym cytatem Michela Eyquema de Montaigne: „Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością”, następnie podziękowała wszystkim za dobrze wykonywaną pracę, deklarując swoje wsparcie przy wszelkich przedsięwzięciach oraz problemach. Wyrazy uznania dla nauczycieli w imieniu rodziców przekazał pan Paweł Nowak- członek zarządu Rady Rodziców.

Życzenia od społeczności uczniowskiej złożyła przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Klaudia Musiał oraz ogłosiła wyniki konkursu na Belfra Roku 2018/2019, zwyciężyli: pani Sabina Chechelska i pan Grzegorz Ryński.

Kolejnym, stałym już punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora dla tych, którzy w ostatnim czasie wyróżnili się wyjątkową pracowitością, oddaniem dla szkoły i osiągnięciami w dziedzinie nauczania. Należą do nich: Tomasz Chruściel, Wojciech Cichoń, Izabela Fatyga-Lato, Andrzej Fendrych, Renata Guździk, Paulina Haja, Paweł kisiel, Monika Kowalska, Aldona Nawrot, Anna Równicka, Iwona Stankiewicz, Katarzyna Szydłowska, Barbara Terczyńska, Ewelina Walczyńska, Małgorzata Wielińska, Robert Wójcik, Teresa Świderska, Danuta Majewska, Barbara Czarnecka, Ewa Rosikoń.

Pani wicedyrektor Elżbieta Grad odczytała również listę osób, które otrzymały Nagrody Starosty Jędrzejowskiego, a są to: dyr. Małgorzata Wojtasik, wicedyr. Elżbieta Grad, Anna Krempińska, Artur Śliz i Marek Pułka. Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostaną odznaczeni: Anna Białek-Wątor, Izabela Fatyga-Lato, Bartosz Grudzień, Magdalena Prusicka, Tomasz Szarek, Ewelina Walczyńska. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę dostaną: Anna Sioja i Jolanta Tompolska, Medal Brązowy: Ewelina Banasiewicz-Szczygieł, a Brązowy Krzyż Zasługi Teresa Segieta. Uroczyste wręczenie nagród i odznaczeń państwowych nastąpi 17 października w Muzeum im.Przypkowskich w Jędrzejowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej artyści naszej szkoły rozbawili publiczność do łez programem kabaretowym, przedstawiając skecze pt. „Napad na szkołę”, „Wywiadówka” i „Ksiądz na zastępstwie”. Usłyszeliśmy też ciekawą piosenkę stworzoną z najpopularniejszych tekstów nauczycieli. Nie zabrakło również refleksji młodzieży w postaci pytań typu: Kim jest nauczyciel? Jaką pełni rolę w społeczeństwie? Jakie jest jego najważniejsze zadanie? Odpowiedź uzyskaliśmy w następujących słowach:

• Nauczycielu, Ty jesteś naszym wzorem,
  • obrońcą i mentorem,
  • a jest też naszym celem,
  • byś był przyjacielem.

Cieszymy się, że my, pedagodzy, nadal stanowimy autorytet dla naszych uczniów, mimo wciąż zmieniających się czasów i poglądów na naszą pracę. Tym bardziej było nam miło spędzić ten wyjątkowy dzień wśród życzliwie nastawionych podopiecznych, którzy doceniają nasz trud.

Dziękujemy.

• Izabela Fatyga-Lato