Stypendia imienia Andrzeja Radka - wręczone
18-10-2018

18 października 2018 roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów im. Andrzeja Radka - bohatera „Syzyfowych prac”.

Stypendium im. Andrzeja Radka to jednorazowa pomoc finansowa dla uczniów, którzy wyróżniają się uporem w dążeniu do uzyskania jak najlepszego wykształcenia.

- Co rok – od 32 już lat - Towarzystwo imienia Stefana Żeromskiego wręcza te nagrody. Jest to przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy dotyczącej życia i twórczości Stefana Żeromskiego, a także podkreślanie roli literatury pięknej w kształtowaniu i podtrzymywaniu świadomości narodowej. Poprzez popularyzację idei przyświecającej bohaterowi „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego – chęci kształcenia się, zdobywania nowych doświadczeń, bez względu na status materialny. Projekt to pomoc w starcie w nowym środowisku szkolnym uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych, podejmującej dalszą naukę. Wsparcie finansowe i rzeczowe kierowane do młodych ludzi, mieszkańców niewielkich miejscowościach województwa świętokrzyskiego jako nagroda za dotychczasowe osiągnięcia, sukcesy i zainteresowania - mówi Sylwia Zacharz, prezes Towarzystwa imienia Stefana Żeromskiego, kierownik muzeum.

W tym roku stypendiami uhonorowano 8 uczniów z województwa świętokrzyskiego. Wśród nich znalazła się dwójka z naszej szkoły:

• Klaudia Krupa - uczennica czwartej klasy, technik logistyk, wychowawca Marcin Bielecki,
  • Karolina Baran - uczennica trzeciej klasy, technik logistyk, wychowawca Agnieszka Malec.

Stypendia wynoszą od 1200 do 2000 złotych. Młodzież, które je otrzymała, nie kryła, że takie wsparcie na pewno się przyda w dalszym kształceniu i zdobywaniu jeszcze lepszych wyników w nauce.

• Agnieszka Malec, Marcin Bielecki