Wigilia szkolna
21-12-2018

W dniu 21.12.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie odbyła się już po raz drugi na hali gimnastycznej Wigilia Szkolna.

Uroczystość rozpoczęła się od montażu o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie przedstawili historię narodzin Jezusa z punktu widzenia dwóch diabłów. W drugiej części Spotkania Opłatkowego życzenia złożyła pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, Starosta Powiatu Jędrzejowskiego - pan Paweł Faryna, a także Sekretarz Gminy - pani Renata Kawiorska w imieniu Burmistrza Jędrzejowa.

Następnie ks. Leszek Wójcik odczytał Ewangelię św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, a proboszcz parafii Matki Bożej Łaskawej – ks. Franciszek Piwowarczyk poświęcił opłatki – i wtedy wspólnie cała społeczność uczniowska łamiąc się Białym Chlebem składała sobie świąteczne życzenia.

Później przystąpiliśmy do degustacji potraw wigilijnych, które Samorząd Szkolny wraz z opiekunami panią Iwoną Stankiewicz i panią Katarzyną Szydłowską przygotował na hali gimnastycznej. Stoły uginały się pod ciężarem potraw świątecznych, za co składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów naszej szkoły.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Bugajskiej i pana Grzegorza Bełza, a wystąpili w nim: Marta Dróżdż, Sandra Wołczyk, Martyna Wesołowska, Zuzia Biała, Julia Chrzanowska, Anna Grad (1a), Wiktoria Błaszkiewicz, Izabela Borowska, Weronika Grzelec, Gabriela Skóra, Julia Chrzanowska, Zofia Wolska, Dominik Klepek, Łukasz Marek, Mateusz Kowalski (1b), Aleksandra Płońska, Marta Paliborek, Wiktoria Palska, Klaudia Wojarska, Ania Miernicka (1E), Patrycja Bierońska, Sebastian Góra, Mateusz Gładki, Klaudia Zaręba, Patrycja Bierońska (1L), Łukasz Barański, Mateusz Kurczab (1H), Klaudia Musiał, Alicja Wnuk (2b), Natalia Curyło (2E), Roksana Skiba, Aleksandra Bartocha, Bartosz Marcinkowski (2L), Piotr Kwiatkowski, Wiktoria Musiał, Ola Molenda (2c), Piotr Kawiorski (2i), Tomek Szymkiewicz (3i).

Serdecznie dziękujemy publiczności za nagrodzenie aktorów brawami.

• Agnieszka Bugajska