Przegląd Talentów Uczniowskich
31-01-2014

W ostatnim dniu przed feriami, czyli 31 stycznia, uczniowie uzdolnieni w rozmaitych dziedzinach mieli możliwość zaprezentowania się przed swoimi kolegami na kolejnym już Przeglądzie Talentów Uczniowskich, prowadzonym przez Katarzynę Ziębę i Piotra Simlata z klasy 3L.

Uczniowie, którzy zgłosili się, by wystąpić na scenie, zaprezentowali się w pięciu kategoriach: recytacja, gra na instrumentach, kabaret, taniec i śpiew.

Nasz szkolny „Mam talent” rozpoczęli uczniowie klasy 2l, Ola Marcinkowska Patrycja Słaboń, Paulina Żur, Michał Stańczyk, Bartek Wolskiego i Sebastian Barabasz, którzy zatańczyli własną wersję kankana.

Następnie trzy uczennice, a mianowicie Monika Lis, Karolina Dyksa i Aleksandra Sołtys, wprowadziły wszystkich w refleksyjny nastrój recytując utwory poetyckie.

Po tej chwili wyciszenia do karnawałowej zabawy swym kabaretowym tańcem zaprosili zebranych uczniowie klasy 3lb, czyli Martyna Kowal, Patrycja Równicka, Edyta Jakimiec, Mateusz Bańbura, Łukasz Kowalczyk oraz Łukasz Bugaj.

W radosnym nastroju podtrzymali wszystkich uczniowie klasy 4e prezentując swój talent kabaretowy, a byli to: Iwona Fijołkowska, Magdalena Dzięcioł, Justyna Białek, Marta Horbanowicz, Magdalena Jamrocha oraz Michał Zimierski.

Kolejna część naszej karnawałowej uroczystości to przegląd talentów wokalno-muzycznych.

Jako pierwsi zaprezentowali się Hubert Grabowski- gitara, Marek Frankiewicz- gitara, Michał Kasperek- klawisze oraz Patryk Grabowski- wokal.

Nie zabrakło też występów grupowych, klasy 1lb oraz 2lb zdecydowały się na prezentację talentu prawie wszystkich uczniów tych klas i wspólnie zaśpiewali wybrane przez siebie utwory.

Swoim talentem wokalnym podzielili się z zebranymi również następujący uczniowie: Karolina Musiał 1 lem, Kamila Błaszczyk 1 hr, Weronika Zielińska 1 hr, Izabell Świderski 2leh, Katarzyna Radomska i Marlena Mastyna z klasy 1lh, Michalina Chełmińska oraz Weronika Kowal z klasy 1e, Marlena Rutkowska 2leh, Martyna Koziara 2leh, Magdalena Żołędzka 3lb oraz Anita Dobrowolska, a także Kamil Chrzanowski.

Mogliśmy również podziwiać talent muzyczny Mateusza Staronia z klasy 3l oraz Gabriela Kowalczyka z klasy 3e, którzy zagrali na akordeonie.

Ryszard Tyrała, uczeń klasy 2i, zagrał dla nas kompilację różnych tematów muzycznych na gitarze elektrycznej. A Norbert Cichy z klasy 3lp umilił nam czas grą na saksofonie.

I w ten sposób zakończyliśmy naszą uroczystość, nad organizacją której czuwała pani Iwona Stankiewicz, pani Karina Trzcina oraz pan Grzegorz Leśniewski i w radosnych nastrojach wszyscy rozpoczęli wyczekiwane ferie.

• Karina Trzcina