Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej
21-02-2019

Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W bibliotece szkolnej klasa 1b zapoznała się z popularnymi słownikami języka polskiego. Uczniom zaprezentowano cykl poradników językowych. Poznaliśmy krótką historię języka polskiego i najstarsze teksty zapisane w języku ojczystym. Chętni uczniowie mogli się zmierzyć z mową ojczystą, biorąc udział w zabawie językowej. Należało jak najwyraźniej i jak najszybciej wypowiedzieć trudne łamańce językowe.

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do stosowania poprawnej polszczyzny każdego dnia.

• Monika Kowalska