Zaksięgować, czy rozliczyć...?
01-03-2019

Ekonomiści z klasy 3EL już po raz drugi mogli uczestniczyć w trzytygodniowych praktykach zawodowych. Od 11 lutego do 1 marca 2019 roku praktykanci doskonalili swoje predyspozycje zawodowe w przedsiębiorstwach branży ekonomicznej oraz instytucjach użyteczności publicznej z wyodrębnionymi komórkami rachunkowo- księgowymi. Młodzież z klasy 3 EL ucząca się w zawodzie technik ekonomista odbywała praktyki zawodowe m.in. w Urzędzie Miasta w Jędrzejowie oraz Gminach powiatu jędrzejowskiego, Miejsko - Gminnym Ośrodku Zdrowia w Sędziszowie, czy Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Podczas praktyk uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej podczas wykonywania zadań praktycznych takich jak: księgowanie operacji finansowych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń z kontrahentami, obsługi księgowych programów komputerowych, czy sporządzania inwentaryzacji. Praktykanci sprawnie radzili sobie z przydzielonymi zadaniami, starając się znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania. Pracodawcy natomiast, bacznie obserwowali pracę młodych pracowników, a w razie potrzeby służyli im swoim wsparciem i doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedsiębiorstwom za zaangażowanie i wspieranie szkolnictwa zawodowego.

• Jolanta Tompolska