Wolontariuszki z Konarskiego w Domu Dziecka w Nagłowicach
22-03-2019

22.03.2019 r. Wolontariuszki z Konarskiego, uczennice klasy 3a: Monika Matera, Weronika Gryń, Michalina Grad wraz z paniami: Marzeną Magierą –Albin i panią Małgorzatą Wielińską udały się do Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie im. Ireny Mrożewskiej w Nagłowicach.

Celem wizyty było przekazanie artykułów spożywczych w postaci soków, napojów oraz słodyczy zebranych przez młodzież ZSP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie.

Do akcji pod patronatem wolontariatu włączyły się następujące klasy: 3L, 3b, 3H, 2H, 2E, 2b, 1b, 1L.

Młodzież przeprowadziła zbiórkę w klasach i zakupiła produkty według własnego pomysłu. Była to bezinteresowna akcja, uczniowie bardzo chętnie włączyli się w pomaganie. Następnie zebrane produkty Wolontariuszki szkoły wraz z nauczycielami przekazały na ręce dyrektora placówki pana Jarosława Stankiewicza.

Podopieczni Placówki to dzieci i młodzież szczególnie pokrzywdzona przez los. Mają odnowiony i wyremontowany budynek, w którym mieszkają, ale jakże potrzebne jest im zainteresowanie i w pewnym sensie umilenie dnia codziennego poprzez zwykłe rzeczy. Mamy nadzieję, że naszą akcją wpisujemy się w słowa Patronki Placówki „Dać dzieciom odrobinę serca – dać im słońca.”

• Marzena Magiera-Albin