Rekolekcje Wielkopostne
27-03-2019

W dniach 25 – 27 marca 2019 roku odbyły się Rekolekcje Wielkopostne w parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, na terenie której znajduje się nasza szkoła. Toteż cała wspólnota uczniowska przeżywała swoje tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku nauki rekolekcyjne dla młodzieży głosił Ojciec Kazimierz Pelczarski ze zgromadzenia Księży Redemptorystów z Tuchowa. Dla wszystkich uczniów był to czas refleksji, czas zatrzymania się na chwilę, by móc w pełni skupić się na tym, co w życiu najważniejsze – na pogłębianiu naszej wiary w Boga. Cała szkoła wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyła we Mszach świętych, które odprawiał każdego dnia ksiądz Leszek Wójcik, a Słowo Boże głosił dla młodzieży naszej szkoły Ojciec Kazimierz.

Ojciec rekolekcjonista przypomniał nam prawdziwy obraz Boga i człowieka. Zwrócił uwagę na to, jak ważne jest przebaczanie w naszym życiu. I jak trudno żyć piękną i czystą miłością do Boga i drugiego człowieka. Dzięki wygłoszonym naukom rekolekcyjnym każdy z nas jeszcze bardziej otworzył swoje serce na potrzeby innych i zrozumiał, że wszystko co czynimy mamy czynić z miłości. W drugim dniu naszych rekolekcji wszyscy chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przystępując do spowiedzi świętej.

Rekolekcje zakończyły się pięknymi i ciepłymi słowami płynącymi prosto z serca skierowanymi do całej społeczności szkolnej. Także przedstawiciele naszej młodzieży złożyli piękne życzenia ojcu Kazimierzowi, czego wyrazem były piękne kwiaty i słowa podziękowania. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowała Pani Katechetka Agnieszka Bugajska oraz ksiądz Leszek Wójcik wraz z uczniami.

Oby nadchodzące Święta wielkanocne, przyniosły całej naszej szkolnej społeczności prawdziwą miłość, nadzieję i nigdy nie gasnącą wiarę.

• ks. Leszek Wójcik