Global Money Week
01-04-2019

Klasy 1e, 1l oraz 2e wzięły udział w międzynarodowej kampanii Global Money Week(GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VIII edycja przebiegała w dniach 25-31 marca 2019 roku pod hasłem Learn. Save. Earn- Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego raz piąty pełnił rolę koordynatora GMW na poziomie krajowym przy współpracy z Ministerstwem Finansów. Koordynacja GMW przez UKNF realizowana jest w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR.

Podczas akcji uczniowie uczestniczyli w warsztatach, obejrzeli prezentację multimedialną, wzięli udział w projekcie skarbonki oraz stworzyli gazetkę na tablicy dotyczącą GMW.

Celem kampanii GMW jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą.

Inicjatorem kampanii GMW jest Child & Youth Finance International (CYFI). Kampania GMW zyskała poparcie m.in. Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i jest realizowana we współpracy z The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD), a najnowsza jej edycja również we współpracy z African Union. Łączny zasięg siedmiu edycji zapoczątkowanej w 2012 r. akcji GMW, to 32 miliony dzieci i młodzieży w 169 krajach na całym świecie, przy zaangażowaniu ponad 53 tysięcy organizacji, pośród których znajdują się m.in. banki centralne, instytucje nadzorujące krajowe rynki finansowe, organizacje społeczności lokalnej i regionalnej, uczelnie wyższe oraz inne placówki oświatowe.

Koordynatorem akcji Global Money Week była Anna Krempińska - opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego.

• Anna Krempińska