Spotkanie z dr hab. inż. Adamem Szurlejem
05-04-2019

5 kwietnia w sali konferencyjnej mieliśmy zaszczyt gościć Pana dr hab. inż. Adama Szurleja, Profesora Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie; Prodziekana ds. studenckich tego wydziału, który odwiedził naszą szkołę w ramach podpisanej w zeszłym roku umowy o współpracy z AGH.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie oferty uczelni dla przyszłych studentów. Pan dr hab. inż. Adam Szurlej zaprezentował Akademię Górniczo-Hutniczą, jej historię i osiągnięcia. Jak wiadomo jest to jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju regularnie plasująca się w czołówce Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy”.

Podkreślano jak ogromne znaczenie na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale i na świecie ma dyplom Akademii Górniczo-Hutniczej, jakie perspektywy kariery zawodowej otwierają studia na Wydziale Wiertnictwa Nafty i Gazu, który jest jedynym w Polsce kształcącym kadry dla potrzeb przemysłu oil&gas.

Podczas spotkania nasi uczniowie zostali poinformowani, jakie przedmioty zdawane na maturze są brane pod uwagę podczas rekrutacji, a także jakie zainteresowania naukowe predestynują do podjęcia dalszej nauki na Wydziale Wiertnictwa Nafty i Gazu.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 4L, 3B oraz 3L.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska