Praca to nie gra – informatycy na praktykach
29-03-2019

Klasa 2I kształcąca się w zawodzie technik informatyk, przebywała na praktykach zawodowych od 04.03.2019r. do 29.03.2019r. Praktyka w tym zawodzie, po zmianie podstawy programowej została zwiększona z dwóch tygodni do czterech. Uczniowie podczas trwania praktyk, mieli możliwość po raz pierwszy w rzeczywistych warunkach zweryfikować dotychczas zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce.

Informatycy, podobnie jak i ich starsi koledzy po fachu, na miejsca praktyk wybierali znane firmy informatyczne powiatu jędrzejowskiego tj. Intercom, Laser, Techkomp, Sigma oraz Simset Net. Dzięki wieloletniej współpracy z Komendą Powiatową Policji, kilkoro z nich mogło realizować zadania praktyczne pod bacznym okiem policyjnego informatyka.

Praktykanci podczas praktyk wykonywali przydzielone im prace pod kontrolą właścicieli i pracowników firm, którzy zawsze służyli im cenną wiedzą oraz doświadczeniem. Uczniowie realizując ćwiczenia programowe w zakładach pracy, które świadczą usługi informatyczne, mieli możliwość stałego kontaktu z klientami, nabywając w ten sposób nowe kompetencje personalno - zawodowe. Podczas praktyk młodzież poznała również nowości w dziedzinie informatyki, jakie stosują lokalni przedsiębiorcy.

• Jolanta Tompolska