Konkursy i Olimpiady

Lekcja historii w Muzeum im. Przypkowskich
03-06-2019

W dniu 03 czerwca 2019 roku grupa humanistyczna klasy Ia miała możliwość przeżyć niezwykłą podróż w czasie. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jana Przypkowskiego uczniowie mogli w atrakcyjny i ciekawy sposób utrwalić swoje wiadomości i zyskać nowe z zakresu wiedzy na temat I wojny światowej, Legionów Marszałka Piłsudskiego i polskiej drogi do Niepodległości. Pan Dyrektor w sposób ciekawy i aktywizujący uczniów opowiadał o historii światowej i pokazywał, że wielkie wydarzenia składają się małych elementów. Dzięki spersonalizowanej i związanej z Rodziną Przypkowskich historii uczniowie mieli możliwość przekonać się, że ważne i wybitne postaci historyczne często swą wielkość wywodzą z życzliwości i wielkiego serca każdego z nas. Fascynujące i ciekawe historie rodziny wpisane w wielką historię dowodzą, że jesteśmy ważni w dziele, które podejmują takie osobowości, jak Marszałek Piłsudski.

Nasi uczniowie nie muszą się wstydzić swej wiedzy – z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i zadeklarowali swą pomoc i pracę wolontariacką na rzecz dziedzictwa kulturowego Naszego Regionu. Zgodnie z maksymą – „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – przekonaliśmy się, jak ważną i wspaniałą instytucję kulturotwórczą rangi światowej mamy tak blisko nas. Mamy nadzieję na pogłębienie owocnej współpracy i składamy podziękowanie Panu Dyrektorowi.

• Anna Sioja