Półmetek projektu „Hotelarze Przyszłości”
02-06-2019

Uczniowie Konarskiego zakończyli pierwszy etap udziału w projekcie pn.:„Hotelarze Przyszłości”, który trwał od 01.09.2018 r. do końca roku szkolnego 2018/2019. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 8.5.1.

W pierwszej części projektu udział brało 50 uczniów Technikum oraz 10 nauczycieli. W trakcie realizacji projektu uczniowie zobowiązani byli do udziału w zajęciach przewidzianych w projekcie.

Uczniowie uczestniczyli w kursach:

1. Kurs negocjacje, autoprezentacja i savoir vivre w biznesie.
  2. Kurs obsługa recepcji i służby pięter.
  3. Kurs obsługa programu hotelowego.
  4. Kurs zastosowanie matematyki w naukach ekonomicznych.
  5. Kurs język angielski w turystyce.
  6. Kurs barmański.
  7. Kelner - barista.
  8. Obsługa Kasy fiskalnej.
  9. Doradztwo zawodowe.
  10. Trening osobisty - biznesowy - coaching.

Uczeń uczestniczył w wybranych 5-6 kursach w ilości 20 godzin każdy.

Ponadto w okresie od 31.01.2019 r. do 15.05.2019 r. 20 uczniów odbyło płatne staże w obiektach hotelowo – gastronomicznych na terenie powiatu jędrzejowskiego w wymiarze po 150 godzin. Zajęcia z uczniami prowadzili nauczyciele nasze szkoły, którzy również uczestniczyli w kursach:

1. Kurs ICT w przedmiotach zawodowych z wykorzystaniem platformy ROT.
  2. Kurs wyjazdowy w zakresie obsługi gości targowo- kongresowych w hotelu – wyjazd dwudniowy do Hotelu Uroczysko w Cedzynie k/ Kielc.

Na zakończenie pierwszej części projektu uczniowie wyjechali do Hotelu „Uroczysko” w Cedzynie by uczestniczyć w kursie obsługi gości targowo- kongresowych Wyjazd odbył się w dniach 1-2 czerwca 2019r. Uczniowie oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych zapoznali się również z funkcjonowaniem hotelu od części mieszkalnej, gastronomicznej po część SPA i rekreację.

Druga część projektu potrwa od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r. i weźmie w niej udział również 50 uczniów.

Koordynatorem projektu jest Władysław Równicki.

• Władysław Równicki