I nastała „niedziela”… - zakończenie roku szkolnego
19-06-2019

W słoneczny i gorący czerwcowy dzień „wzlecieli uczniowie na swych świadectwach”… W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Te świąteczne chwile uświetnili swą obecnością: Starosta powiatu jędrzejowskiego – Pan Paweł Faryna, Wicestarosta – Pani Maria Barańska, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – Pani Wioletta Grabalska, Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły, a nade wszystko Bohaterowie tego dnia – uczniowie.

Pogoda, mamy nadzieję, była dobrą wróżbą na wakacje i wspaniale podkreślała nastroje uczniów, którzy z roku na rok osiągają coraz lepsze wyniki w nauce. Po oficjalnej części – wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu, pani dyrektor Małgorzata Wojtasik skłoniła nas do refleksji odwołując się do cytatu z Marii Dąbrowskiej: „ W życiu są dni i noce, ale zdarzają się i niedziele”. Wakacje, na które pracowaliśmy cały rok są naszą „niedzielą”. Ważne byśmy w pełni wykorzystali każdy dzień naszego życia. Pan Starosta podziękował natomiast za wysiłek uczniów i służbę nauczycieli, życząc wszystkim udanego wypoczynku.

Najprzyjemniejsze chwile wiązały się z nagrodzeniem uczniów, którzy zdobyli Złoty Medal za wyniki w nauce oraz świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Cieszymy się, że ta grupa jest tak liczna. W roku szkolnym 2018/2019 Złoty Medal zdobyli:

W II LO:

• Klasa I B: Grzegorz Garncarski, Julia Zasada, Zofia Wolska.
  • Klasa II B: Sebastian Kośmider, Mateusz Wątor, Monika Kot, Patrycja Kuśmierek, Alicja Kwapisz, Oliwia Lipińska.
  • Klasa II c: Klaudia Gliwińska.

W Technikum nr 1:

• Klasa II e: Katarzyna Dłużniak, Kamil Bratek.
  • Klasa II i: Jan Malmur.
  • Klasa III L: Dominik Głuszek, Karolina Baran.
  • Klasa III EL: Radosław Tutaj, Dawid Kwiecień, Mateusz Sygut.

Natomiast na wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce zasłużyli:

W II LO:

• Klasa I a: Kinga Grad, Kornelia Krzysztofik, Magda Białas, Natalia Kowalska, Dominika Stawiarz, Wirginia Kamińska.
  • Klasa I b: Julia Chrzanowska, Gabriela Skóra, Eliza Tomala, Łukasz Marek, Nikodem Mędrek, Natalia Jach, Magdalena Kaleta, Agnieszka Król, Izabela Nazimek, Olimpia Strączek.
  • Klasa II b: Patryk Cieśla, Sylwia Dąbek, Klaudia Musiał, Kinga Pakuła.
  • Klasa II c: Sandra Małogowska, Jakub Tarach.

A w Technikum:

• Klasa I e: Aleksandra Płońska, Marta Paliborek.
  • Klasa I L: Patrycja Bierońska.
  • Klasa I i: Paweł Marcinkowski.
  • Klasa I H: Alicja Szafirska, Klaudia Pańczyk, Monika Mularczyk, Julita Kulasek.
  • Klasa II e: Natalia Curyło, Anna Jach.
  • Klasa II L: Natalia Woś, Julia Skrzypczyńska.
  • Klasa III I: Emil Adamus.
  • Klasa III L: Jakub Kurek, Maksymilian Grabalski, Kacper Kowalski, Tomasz Chabior, Miłosz Rusek.
  • Klasa III EL: Justyna Baran.

Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody książkowe. Podziękowania należały się także Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom Szkoły.

Podniosłą i miłą uroczystość prowadzili: Klaudia Musiał i Sebastian Góra. Śpiewem rozkołysał nas damsko – męski zespół muzyczny. O scenografię zadbała Pani Iwona Stankiewicz, halę przygotował Pan Robert Wójcik, a całość artystycznie opracowali: Pani Anna Sioja i Grzegorz Bełz.

• Anna Sioja