Praca w magazynach, czyli logistycy na praktykach
15-04-2019

W dniach od 01.04 do 12.04.2019r. młodzież z klasy 2L w ucząca się w zawodzie technik logistyk odbyła swoje pierwsze w cyklu kształcenia, dwutygodniowe praktyki zawodowe. Uczniowie zgodnie z Programem Praktyk doskonalili swoje umiejętności zawodowe w firmach realizujących usługi produkcyjne, magazynowe oraz transportowe na terenie powiatu jędrzejowskiego były to m.in. Vanstar, Qickpack, MAR-TOM, Składy Budowlane-Mrówka, czy Fabryka Kotłów Sefako.

Praktykanci po prawie dwuletniej nauce przedmiotów teoretycznych w szkole mogli przystąpić do realizacji zadań praktycznych. Właściciele firm oraz pracownicy sprawujący opiekę nad uczniami, chętnie dzielili się z „młodymi logistykami” swoją cenną wiedzą i doświadczeniem z zakresu logistyki produkcji, magazynowania i dystrybucji. Praktykanci pod czujnym okiem opiekunów mogli po raz pierwszy samodzielnie wydać surowce i materiały do produkcji, przyjąć gotowe wyroby do magazynu, czy prawidłowo sporządzić dokumentację dotyczącą obrotu towarowego.

Wielkim wyzwaniem dla młodzieży okazała się praca z wykorzystaniem urządzeń funkcjonujących w przedsiębiorstwach m. in.: czytników kodów kreskowych, skanerów, paletyzatorów, czy owijarek stretchowych. Po zakończeniu praktyk, wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że praca w magazynie daje wiele możliwości rozwoju oraz zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych.

Praktykanci serdecznie dziękują wszystkim pracodawcom za umożliwienie odbycia praktyk oraz przyjazną atmosferę w trakcie realizacji zadań programowych.

• Jolanta Tompolska