Członkinie Koła Miłośników Teatru z wizytą w Państwowym Przedszkolu nr 1 w Jędrzejowie
09-10-2019

„Myślę, więc czytam

Czytam, więc jestem…”

9 października 2019 roku, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Doroty Olszewskiej i miłych Pań Wychowawczyń członkinie szkolnego Koła Miłośników Teatru w ZS nr 1: Katarzyna Grzegorczyk, Klaudia Trela, Angelika Łozińska oraz Magdalena Klasińska wraz z opiekunką Agnieszką Maciąg - Wojtanowską odwiedziły Państwowe Przedszkole Nr 1 w Jędrzejowie, gdzie miały okazję połączyć przyjemne z pożytecznym: spędziły z maluchami przemiły czas, czytając im najwspanialsze baśnie świata.

Nasza wizyta u przedszkolaków związana była z ogólnopolską akcją zorganizowaną przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, w którą członkowie KMT włączają się corocznie od 14 lat, gdyż tyle trwa nasza współpraca z Państwowym Przedszkolem nr 1.

Udział w tej akcji od lat pozwala młodzieży realizować pasje związane z teatrem, wykazywać społeczne zaangażowanie i popularyzować głośne czytanie, które ma ogromne wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci. Nasi mali przyjaciele w czasie słuchania baśni uczą się pięknego i bogatego języka, myślenia, rozwijają pamięć i wyobraźnię, a książki przynoszą im wiedzę o świecie i wzorce moralnych zachowań.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska