Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole
11-10-2019

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!

(B. Conklin)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r., upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

11 października 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, oraz uczniowie.

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie naszych uczniów. Serdeczne życzenia dla zgromadzonych złożyła również pani Bożena Smorąg reprezentująca Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz pani Wioletta Grabalska Przewodnicząca Rady Rodziców.

Pani wicedyrektor Elżbieta Grad odczytała listę osób, którzy otrzymali nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i Starosty Jędrzejowskiego oraz odznaczeni zostali medalami z długoletnią służbę i Komisji Edukacji Narodowej.

Następnie Pani dyrektor Małgorzata Wojtasik wyróżniła tych, którzy w ostatnim czasie wykazali się wyjątkową pracowitością, oddaniem dla szkoły i osiągnięciami w dziedzinie nauczania.

W imieniu społeczności uczniowskiej życzenia złożyli przewodniczący SU Jakub Ryczko oraz zastępca Magdalena Białas. Ogłosili również wyniki konkursu na Belfra Roku 2019/2020, zwyciężyli pani Magdalena Prusicka i ksiądz Leszek Wójcik.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom słodki upominek – pyszny tort.

Uroczystość prowadzili Julia Chrzanowska i Jakub Solus, imprezę uprzyjemniały piosenki w przepięknym wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz panu Grzegorzowi Bełz za przygotowanie oprawy muzycznej uroczystości.

• Katarzyna Szydłowska