Projekt „Hotelarze przyszłości”
22-10-2019

W ramach realizowanego w Zespole Szkół Nr 1 projektu „Hotelarze przyszłości” odbyły się zajęcia w grupie uczniów klasy 1 L oraz 2 H w zakresie „Negocjacji, autoprezentacji i savoir vivre w biznesie”. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polegają negocjacje, jakie są zasady skutecznych negocjacji i błędy często popełniane w negocjacjach, na czym polega strategia wygrana-przegrana, jak rozpoznać techniki manipulacyjne. W zakresie autoprezentacji uczniowie poznali trzy zasadnicze cele autoprezentacji: wzbudzić sympatię, zaświadczyć o kompetencjach, dowieść wysokiego statusu. Na zajęciach według określonego planu dokonywali autoprezentacji. Również podczas cyklu spotkań omawiano tematykę savoir-vivre w biznesie, w kwestiach ubioru, punktualności, zasadach zachowania i dobrym zakończeniu spotkania.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach tworząc własne projekty, odgrywając role w scenkach, biorąc udział w ćwiczeniach indywidualnych i grupowych.

• Paulina Haja