Praktyki logistyków
14-10-2019

W dniach od 01.10.2019r. do 14.10.2019r. na dwutygodniowych praktykach zawodowych przebywali uczniowie z klasy 3L, kształcący się w zawodzie technik logistyk. Praktykanci podobnie, jak w klasie 2 wybrali firmy z branży logistycznej powiatu jędrzejowskiego, były to między innymi: Qickpack Polska, Mar -Tom Sp. z o.o., P.T .U. H Trans-Weg, Stora Enso Poland S.A., FABFYKA KOTŁÓW SEFAKO S.A. i inne.

Młodzi logistycy posiłkując się wcześniejszymi doświadczeniami zdobytymi podczas praktyk w ubiegłym roku szkolnym, z zaangażowaniem wykonywali przydzielone zadania zawodowe. Młodzież z łatwością radziła sobie z wytyczeniem trasy przejazdu, z obliczeniami dotyczącymi czasu pracy kierowców, z ułożeniem ładunku na naczepie, czy jego zabezpieczeniem. Czas praktyk minął szybko, a uczniowie bogatsi o nowe wiadomości i fachowe doznania wrócili do dalszej nauki w szkole.

Dziękujemy wszystkim firmom za wszelką pomoc podczas organizacji i realizacji praktyk zawodowych.

• Jolanta Tompolska