Konkursy i Olimpiady

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
06-11-2019

6 listopada o godzinie 9.00 w całej Polsce odbył się etap szkolny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”. XXXIII Olimpiada objęta została honorowym patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego.

W Zespole Szkół nr 1 jak co roku grupa uczniów zrzeszonych w Szkolnym Klubie Młodego Ekonomisty wzięła w niej udział. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 120 minut odpowiedzieć na pytania o charakterze ogólnym koncentrujące się wokół problematyki związanej z hasłem tej edycji oraz pytaniami testowymi odzwierciedlającymi całą problematykę zawartą w programie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

W pierwszym etapie olimpiady wzięli udział uczniowie klasy 3e: Katarzyna Madejczyk, Karolina Nawrot 3e, Aleksandra Ciosk, Michał Juszczyk, Dominik Kruk, Jakub Podsiadło, oraz Marta Paliborek z klasy 2e.

• Anna Krempińska