Lekcje europejskie z planszówką
14-11-2019

W naszej szkole po raz kolejny odbyły się lekcje europejskie. Tym razem zostały one przygotowane z wykorzystaniem gry planszowej. Uczniowie w grupach mieli za zadanie zmierzyć się między sobą o jak najlepsze wyniki. Lekcje zostały wzbogacone zadaniami grupowymi z informacjami o start-up’ach oraz sposobach ich wykorzystania.

W bezpłatnej akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wzięły udział klasy 1ek, 2e, 3e.

Celem akcji jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm,

Koordynatorem akcji w szkole jak co roku była Anna Krempińska - opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego.

• Anna Krempińska