Koncert Profilaktyczny "Człowiek największą wartością!"
24-05-2013

W Centrum Kultury w Jędrzejowie w dniu 24 maja odbył się koncert profilaktyczny pod hasłem „Człowiek Największą Wartością” zorganizowany w ramach XI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

Organizatorami imprezy byli: Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczną w Jędrzejowie przy współpracy z gimnazjami, szkołami ponadgimnazjalnymi oraz Urzędem Miejskim w Jędrzejowie. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali na scenie krótkie formy teatralne, skecze, utwory wierszowane, monodramy oraz utwory wokalno-muzyczne. Uczniowie każdej ze szkół jędrzejowskich podczas występów wykazywali się wieloma talentami, uzdolnieniami oraz solidnym przygotowaniem.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. „Ktoś mnie ocalił”, którego treść poruszała problemy nastolatków próbujący używek w postaci papierosów, alkoholu oraz narkotyków. W końcowej scenie główny bohater dzięki rozsądkowi i sile woli wypowiada zbawienne dla siebie i kolegi słowa: „Wyrzućmy to wszystko, to są bardzo niebezpieczne rzeczy, używając ich można wpaść w nałóg, który czyni z człowieka niewolnika i sprawia, że stacza się on na dno” i już na koniec „Cieszcie się ze mną bo wiem na pewno, że ktoś ocalił mnie”.

W II części koncertu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem „Człowiek Największą Wartością”. Z naszej szkoły złożono dwie prace w wykonaniu Uli Hanas kl.2L oraz Justyny Białek i Magdy Jamrochy kl.3E. Uczennice kl.3E otrzymały dyplom za III miejsce i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczniom biorącym udział w spektaklu tj.: Ania Kasza, Dawid Krzepkowski z kl.2Lp, Karolina Gądek, Żaneta Trela z kl.2Le, Monika Lis kl.2Lh, Karolina Dyksa, Edyta Kowlska z kl.1E, Kasia Zięba kl.2L, Paulina Żur, Ola Marcinkowska, Bartłomiej Trela, Adrian Chrzanowski z kl.1L oraz Ula Hanas 2L, Justyna Białek 3E, Magda Jamrocha 3E, Ada Ziębińska (foto) serdecznie dziękuję za to że „Chce Wam się chcieć”, działać i promować naszą szkołę. Wielkie podziękowania za życzliwość i pomoc pani Izabeli Fatydze-Lato – opiekunce Samorządu Uczniowskiego.

• Małgorzata Wielińska