Dzień Wolontariusza i finał Paczki dla Bohatera
05-12-2019

Wolontariusze z naszej szkoły, nawet z okazji swojego Święta, nie rezygnują z pracy. Tegoroczny Dzień Wolontariusza zbiegł się w czasie z finałem Paczki dla Bohatera. Przez miesiąc wolontariusze mobilizowali i zachęcali swoje klasy do przynoszenia żywności i środków czystości dla Bohaterów, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Ogromne zainteresowanie i aktywna postawa, zwłaszcza klas pierwszych, zaowocowały obfitością ofiarowanych środków. Pokój Pani Pedagog, Małgorzaty Wielińskiej, został wręcz zablokowany paczkami i torbami. Niewątpliwie najofiarniejszą okazała się klasa I ek – wychowawca Anna Krempińska, która przyniosła 382 produkty.

Pan Łukasz Stawiarski, z którym współpracujemy w ramach akcji, nie mógł uwierzyć własnym oczom i podziękowaniom nie było końca. Tegoroczne Święta, dzięki hojności uczniów i talentom organizacyjnym Wychowawców, będą nieco lepsze dla wielu Wspaniałych Ludzi.

• Anna Sioja