Umowa patronacka z Politechniką Świętokrzyską
13-12-2019

Politechnika Świętokrzyska objęła patronatem naukowym Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Umowa w tej sprawie podpisana została 13 grudnia 2019 roku przez panią Małgorzatę Wojtasik Dyrektora Szkoły i profesora PŚK dr hab. Artura Maciąga Prorektora ds. Studenckich i Dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Zgodnie z podpisanym dokumentem nasza szkoła może liczyć na bliską współpracę z Politechniką w celu podjęcia wspólnych działań zmierzających do profesjonalnego kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr. Politechnika Świętokrzyska oferuje naszej szkole pomoc w zakresie opracowywania i wdrażania programów kształcenia w klasie patronackiej – Technika informatyka, wspieranie nauczycieli w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, umożliwienie uczniom udziału w warsztatach, wykładach oraz zajęciach organizowanych przez Politechnikę.

Uczniowie klas 3 i 4 technik informatyk byli bardzo zaciekawieni ofertą edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej przedstawioną przez pana Prorektora, natomiast pani dr Justyna Kęczkowska przedstawiła propozycję studiów na kierunku teleinformatyka, jak również konkretne korzyści dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 wynikające z podpisanej umowy. Uczniowie naszej szkoły będą mieli dostęp do kursów przygotowanych przez firmę CISCO oraz możliwość zdawania egzaminów, potwierdzonych certyfikatami uznawanymi na całym świecie.

Wykształcenie, które można zdobyć na Politechnice Świętokrzyskiej jest ogromnie cenione przez pracodawców. To szansa dla młodych ludzi stojących przed wyborem kierunku studiów technicznych, które dają solidne wykształcenie i praktyczne przygotowanie do wykonywania konkretnego zawodu.

• Wioletta Bugajska