Stypendia Starosty Jędrzejowskiego
19-12-2019

Dnia 19 grudnia 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego imienia Św. Jana Pawła II.

Stypendia przyznawane są najlepszym uczniom, którzy mają nie tylko wysoką średnią ocen i osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, ale również są osobami nastawionymi prospołecznie, pomagającymi innym w nauce, udzielającymi się poza zajęciami szkolnymi w różnych pozytywnych działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

Stypendium w z rąk starosty Pawła Faryny i wicestarosty Marii Barańskiej otrzymało dziewięcioro uczniów. W tym gronie znalazło się dwóch przedstawicieli Naszej Szkoły – uczennica Technikum nr 1 Karolina Baran (klasa IVL) i uczennica II Liceum Ogólnokształcącego Magda Białas (klasa IIa).

Słowa podziękowania złożono również na ręce Pani Dyrektor Małgorzacie Wojtasik, która towarzyszyła i gratulowała naszym stypendystkom.

W tym uroczystym dniu Karolinie i Magdzie gratulujemy sukcesu życząc jednocześnie wybitnych osiągnięć edukacyjnych - wychowawczynie Ewelina Banasiewicz – Szczygieł, Agnieszka Malec oraz cała społeczność uczniowska.

Karolina Baran - jest uczennicą klasy czwartej w technikum na kierunku logistyka. Uzyskała w roku szkolnym 2018/2019 średnią ocen 5,0 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Karolina jest uczennicą o wyjątkowych uzdolnieniach organizatorskich, doskonale łączy działalność na rzecz szkoły i wybranego kierunku nauczania z obowiązkiem uczenia się. Uczennica w minionym roku szkolnym otrzymała pięć ocen celujących, z czego cztery z przedmiotów zawodowych, a na koniec roku szkolnego uzyskała Złoty Medal Ucznia za bardzo dobre wyniki w nauce. Karolina należy do Koła Miłośników Teatru i Szkolnego Koła Sportowego: sekcji piłki siatkowej. Chętnie udziela się na rzecz szkoły i środowiska, pomagając przy organizacji szkolnych przedstawień i uroczystości patriotycznych. Uczennica otrzymała certyfikat „Kluczowe zawody – drogą do sukcesu” oraz uzyskała uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych w ramach uczestnictwa w projektach szkolnych. Karolina godnie reprezentuje szkołę na powiatowych zawodach piłki siatkowej, w minionym roku szkolnym wspólnie z drużyną wywalczyła I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej w Małogoszczu. Uczennica brała udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Karolina dzięki ambicji w zdobywaniu wiedzy, doskonałej umiejętności planowania czasu wolnego i pracowitości jest godnym wzorem do naśladowania przez społeczność uczniowską.

Magda Białas - jest uczennicą klasy 2a o profilu politechnicznym. W roku szkolnym 2018/2019 uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen 4,81 z zachowaniem wzorowym, ma jedną z najwyższych frekwencji w klasie.

Jest wyjątkowo zdolną uczennicą, łatwo przyswajającą wiedzę, pracowitą a ponadto chętną do pomocy. Magda przyczynia się do promocji szkoły oraz powiatu poprzez uczestnictwo w olimpiadach przedmiotowych, dzięki którym rozwija swoje zainteresowania oraz zdobywa nowe wiadomości. W minionym roku szkolnym brała udział w Olimpiadzie Historycznej i Olimpiadzie Teologii Katolickiej, z obu przeszła do etapu wojewódzkiego uzyskując wysokie noty. Magda wyróżnia się aktywną postawą i zaangażowaniem na rzecz szkoły oraz pomocą osobą potrzebującym i niepełnosprawnym. Jako członek pocztu sztandarowego, zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego i przewodnicząca Samorządu Klasowego godnie reprezentuje szkołę we wszystkich uroczystościach państwowych i patriotycznych w środowisku szkolnym i lokalnym. Uczestniczy we wszystkich uroczystościach i imprezach szkolnych jak np. Dni Otwarte Szkoły oraz wielu innych. Jest bardzo aktywną wolontariuszką Szkolnego klubu Watra, z wielkim zaangażowaniem pomaga przy organizacji Olimpiad Specjalnych, WOŚP oraz wspólnie z instruktorami „zumby” w czasie pozalekcyjnym, uczyła tańca dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach. Magda potrafi świetnie gospodarować czasem i wykorzystywać dni wolne na rozwijanie pasji i hobby. W 2018 r odbyła samodzielną podróż do Wielkiej Brytanii uczestnicząc w szkoleniu z rozwoju osobistego, w 2019 r będąc w Walii podczas miesięcznego pobytu szlifowała i rozwijała praktyczną naukę języka angielskiego. Magda jako bardzo świadoma wolontariuszka odbyła kurs pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego, dzięki czemu może umiejętnie ratować zdrowie i życie ludzi. Jej zachowanie i stosunek do obowiązków szkolnych, odpowiedzialność, opinia wśród społeczności uczniowskiej i nauczycieli zasługuje na miano wzorowego ucznia.

• Agnieszka Malec, Ewelina Banasiewicz-Szczygieł