Wigilia Szkolna
20-12-2019

W dniu 20 grudnia 2019 r.w Zespole Szkół nr 1 im.ks.Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie już po raz trzeci z inicjatywy pani Dyrektor Małgorzaty Wojtasik odbyła się Wigilia Szkolna dla całej społeczności uczniowskiej.Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami, zgromadzili się na hali gimnastycznej.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia Światełka Betlejemskiego a następnie obejrzeliśmy montaż o tematyce bożonarodzeniowej pt.: "Brama do nieba jest ciasna", którego przesłaniem jest zachęcenie nas do lepszego przygotowania się na spotkanie z Panem Jezusem. Następnie wraz z chórem szkolnym wszyscy zgromadzeni włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

W drugiej części naszej Wigilii życzenia złożyli:pani Renata Kwas-Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury,Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Jędrzejowskiego, pani Dyrektor Szkoły - Małgorzata Wojtasik oraz Przewodnicząca naszej szkoły - Magda Białas. Następnie ks.Leszek Wójcik poświęcił Opłatki i wtedy cała społeczność uczniowska łamiąc się Białym Chlebem składała sobie świąteczne życzenia.

Później przystąpiliśmy do degustacji potraw wigilijnych, które Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami:panią Iwoną Stankiewicz i panią Katarzyną Szydłowską przygotowali na hali gimnastycznej.

Stoły uginały się pod ciężarem potraw świątecznych, za co składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów naszej szkoły.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Bugajskiej, reżyserem była uczennica klasy 2 b - Julia Chrzanowska, oprawę muzyczną przedstawienia przygotował pan Grzegorz Bełz,dekorację zaś wykonała pani Monika Kowalska.

Serdecznie dziękujemy publiczności za nagrodzenie aktorów gromkimi brawami.

• Agnieszka Bugajska