Informatyk potrafi
18-11-2019

Dnia 18 listopada 2019 roku na swoją pierwszą, dwutygodniową praktykę zawodową udali się uczniowie klasy 2I-technik informatyk. Młodzież doskonaliła swoje predyspozycje zawodowe u jędrzejowskich przedsiębiorców z branży informatycznej oraz w instytucjach użyteczności publicznej, tj. Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Komenda Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Agencja Reklamowa PUMA, PHU SIGMA, INTERCOM, TECHKOMP, LASER oraz NOMAX. W trakcie realizacji programu praktyk, uczniowie szkolili swoje umiejętności zawodowe, wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę teoretyczną z zakresu montażu i eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Praktykanci poznali przede wszystkim budowę i zasadę działania podstawowego sprzętu komputerowego i teleinformatycznego, jego konfigurację oraz konserwację. Młodzi informatycy mieli również możliwość uczestniczenia w pracach podczas montowania strukturalnego okablowania lokalnej sieci komputerowej. Nad poprawnością wykonywania zadań praktycznych i bezpieczeństwem czuwali pracownicy firm, którzy służyli praktykantom swoim doświadczeniem i wsparciem. Uczniowie z klasy 2I serdecznie dziękują wszystkim pracodawcom za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę podczas praktyk.

• Jolanta Tompolska