Konarski kwitnie zawodowo!
23-01-2020

„Konarski kwitnie zawodowo!” to nowy projekt w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisław Konarskiego w Jędrzejowie. 23 stycznia 2020 r. umowę na realizację projektu podpisała dyrektor szkoły Małgorzata Wojtasik z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Renatą Janik. Wartość projektu wynosi 839 537 złotych.

Celem głównym projektu jest podniesienie umiejętności uczniów Zespołu Szkół nr 1 w zakresie kompetencji kluczowych niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia. W projekcie weźmie udział 150 uczniów technikum, kształcących się w zawodach informatycznych i ekonomiczno–reklamowych.

W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki i języka angielskiego. Dodatkowo uczestnicy projektu będą mieli możliwość udziału w kursach zawodowych. Dla informatyków dotyczący sieci komputerowych oraz kurs prawa jazdy kat. B. Dla uczniów kierunków ekonomiczno-reklamowych – organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej. Powołany zostanie Klub pasjonatów fizyki gdzie uczniowie będą mogli pogłębić swoją wiedzę z fizyki. W każdej edycji projektu grupa 30 uczniów weźmie udział w płatnych stażach zawodowych u przedsiębiorców.

Projekt „Konarski kwitnie zawodowo!” to nie tylko zajęcia teoretyczne i praktyczne. W ramach projektu odbywać się będą liczne wyjazdy na targi branżowe do ośrodków wystawienniczych w Kielcach, Warszawie, Krakowie i Katowic, oraz wizyty studyjne do przedsiębiorstw z branży informatycznej i ekonomiczno-reklamowej.

Każdego roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 1 zorganizowane zostanie Forum o Biznesie i Edukacji, na którym przedstawiciele oświaty i przedsiębiorcy omawiać będą najważniejsze problemy związane z kształceniem zawodowym i potrzebami rynku pracy.

Do realizacji celów projektu zostanie utworzona nowoczesna pracownia reklamowa wyposażona w kompletne zestawy komputerowe z oprogramowaniem graficznym, tablicę multimedialną z projektorem, telebim reklamowy, urządzenie wielofunkcyjne laserowe oraz aparat cyfrowy. W najnowsze zestawy komputerowe doposażona zostanie jedna z pracowni komputerowych działająca szkole. Uruchomiony zostanie również szkolny radiowęzeł wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt grający i nagłaśniający.

• Marcin Bielecki