Konkursy i Olimpiady

IX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości
06-03-2014

Dnia 6 marca 2014 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości. W założeniach Olimpiada ta łączy w sobie wiele celów tj. uświadomienie młodzieży konieczności zachowywania się w sposób przedsiębiorczy, jeżeli chce ona realizować własne cele w życiu prywatnym i zawodowym, zachęcanie młodzieży do studiowania w uczelniach ekonomicznych.

Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych, poszerzony dodatkowo o zagadnienia związane ze zmienianym corocznie hasłem przewodnim Olimpiady. Hasło IX edycji to „Własna firma”. Organizatorzy zakładają również, że uczestnicy Olimpiady wykażą się umiejętnością samodzielnego przyswajania wiedzy wykraczającej poza wymogi szkolne. Młodzież biorąca udział w Olimpiadzie musi posiadać podstawową wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, ekonomii, zarządzania i prawa.

Z naszej szkoły w Olimpiadzie udział wzięły uczennice klasy 4e Magda Dzięcioł, Sylwia Jaskólska i Marta Horbanowicz. Wszyscy uczestnicy Olimpiady wraz z opiekunami wzięli udział w wykładach. Między innymi na temat „Polskiej gospodarki po 1989 roku i jej perspektywach” mówił prof. Leszek Balcerowicz.

• Paulina Haja