Konkursy i Olimpiady

IX Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu
14-02-2020

IX Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany cyklicznie przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przebiegał w tym roku pod hasłem "DZIAŁAJMY RAZEM DLA LEPSZEGO INTERNETU".

W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział wzięli uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego koła informatycznego - Film & Fotografia, którzy w dniu 14 lutego odwiedzili, wraz z opiekunem Markiem Pułką, kielecką uczelnię i skorzystali z przygotowanych dla nich zajęć w formie wykładów, prezentacji i zajęć warsztatowych.

Tematami zajęć przygotowanymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych była:

• ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA ZA PRZESTĘPSTWA POPEŁNIANE ZA POMOCĄ INTERNETU - aspirant sztabowy Paweł Sieczkowski (Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach),
  • BEZPIECZNE Z@KUPY W SIECI – ogólnopolski program profilaktyczny – Jakub Pepłoński (kierownik Działu Bezpieczeństwa firmy Allegro),
  • FOMO – czy możesz żyć bez Internetu? – mgr Katarzyna Lipska (Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach),
  • PATOTREŚCI W INTERNECIE – mgr Bartosz Prońko (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach),
  • DOBRE E-MANIERY – mgr Elżbieta Sobierajska (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach).
  •

Najbardziej emocjonującym punktem programu tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu było rozstrzygnięcie konkursu „DZIAŁAJMY RAZEM DLA LEPSZEGO INTERNETU”, w którym uczniowie wykonywali prace na temat: Jak wspólnie mądrze, bezpiecznie i z szacunkiem korzystać z globalnej sieci. Opracuj kodeks korzystania z Internetu. Konkurs organizowany był w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych naszej szkole przypadło wyróżnienie za film, który przygotowali: Mateusz Szczepański i Jan Prochota.

Zobacz film »

• Marek Pułka