Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów
24-02-2020

Najzdolniejszym uczniom naszej szkoły w dniu 24 lutego 2020r zostały wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystego przekazania dyplomów dokonał Pan Paweł Faryna, Starosta Powiatu Jędrzejowskiego a uczniom towarzyszyła Pani Małgorzata Wojtasik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie.

Aby zostać uhonorowanym taką nagrodą trzeba spełnić przede wszystkim dwa najważniejsze kryteria, mianowicie osiągnąć najwyższą średnią ocen w szkole na koniec roku szkolnego oraz wzorową ocenę z zachowania. Dodatkowymi kryteriami oczywiście jest postawa ucznia w dążeniu do zdobywania wiedzy i rozwijaniu predyspozycji i zdolności poprzez uczestnictwo w oferowanych przez szkołę formach nauki. Są to konkursy, olimpiady, turnieje oraz dodatkowe zajęcia z dyscyplin, które bezpośrednio wpływają na rozwój ucznia.

W roku szkolny 2018/2019 takie stypendium otrzymali Wiktoria Węgrzyn z Technikum nr 1 i Sebastian Kośmider z II Liceum Ogólnokształcącego. Oto krótka charakterystyka nagrodzonych uczniów.

Wiktoria Węgrzyn - uczennica klasy 4 H w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce, średnia ocen 5,38. Aktywnie uczestniczyła w życiu klasy i szkoły (jest przewodniczącą klasy). Podczas Dni Otwartych z dużym zaangażowaniem promowała kierunek hotelarski i wskazywała wiele możliwości zawodowych po ukończeniu szkoły. Przez cały rok szkolny brała udział w wielu projektach i wydarzeniach oraz różnych uroczystościach, często pozaszkolnych, które odbywały się w dni wolne od nauki. Wiktoria godnie reprezentowała szkołę jako członek pocztu sztandarowego. Uczennica rozwijała swoje umiejętności zawodowe biorąc udział w konkursie kelnerskim, który był zorganizowany w ramach projektu „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”, zajmując II miejsce. Brała również udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej, która odbyła się w Krakowie. W IV Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno-Hotelarskim „Mistrz gościnności – Concierge” otrzymała wyróżnienie. Wiktoria jest uczennicą pełną życia i energii, która chętnie i bezinteresownie pomaga koleżankom i kolegom.

Sebastian Kośmider - uczeń klasy 3b o profilu biologiczno-medycznym, który w roku szkolnym 2018/2019 uzyskał średnią ocen 5,6. Jest to wyjątkowo zdolny uczeń, łatwo przyswajający wiedzę, a ponadto bardzo pracowity. Swoje uzdolnienia i zainteresowania chętnie rozwija w ramach dodatkowych zajęć, dzięki którym zdobywa nowe umiejętności. Chętnie uczestniczy w Olimpiadach Przedmiotowych – w minionym roku szkolnym wziął udział w LXVIII Olimpiadzie Fizycznej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH, XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, otrzymując wysokie noty. Sebastian jest osobą odpowiedzialną, niezwykle obowiązkową, uczciwą i koleżeńską. Przez rówieśników postrzegany jest jako dobry kolega, który dzięki swoim umiejętnościom zawsze chętnie służy pomocą w nauce w zakresie matematyki i chemii. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród nauczycieli jak również uczniów. Sebastian wykazuje się bardzo wysoką frekwencję, Jego zachowanie, stosunek do obowiązków szkolnych, opinia wśród uczniów i nauczycieli zasługują na miano wzorowego ucznia.

Gratulujemy nagrodzonym stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!

• Małgorzata Wielińska