To był szczególny rok
26-06-2020

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono" - sądziła Wisława Szymborska. Jej słowa świadczą o kondycji współczesnego człowieka, który wciąż jest zaskakiwany różnymi wydarzeniami i musi podejmować trudne wyzwania. Do takich należał ten rok szkolny. Stanęliśmy wszyscy przed nowym, nieprzewidywanym zadaniem. Czy zdaliśmy egzamin ze swego człowieczeństwa, czy byliśmy odpowiedzialni? Każdy z nas może sam odpowiedzieć sobie na te pytania. Przywołajmy teraz garść wspomnień i przypomnijmy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, zaczynając od 1 września 2019 r.

Stałym punktem każdej naszej szkolnej uroczystości jest przemówienie pani dyrektor Małgorzaty Wojtasik, nie może więc być inaczej dzisiaj.

W tych trudnych warunkach nie zabrakło Wam Drodzy Uczniowie zapału i motywacji do nauki oraz zdobycia jak najwyższych wyników w nauce. Efektem tej rzetelnej pracy są liczne owoce, bo aż 59 osób otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, uzyskując średnie ocen od 4,75 do 5,63. Należą do nich:

Patrycja Bierońska i Ewelina Jach (2L), Paweł Marcinkowski (2i), Aleksandra Płońska (2E), Jan Malmur (3i), Kinga Wiaderek i Monika Susło (3H), Bratek Kamil, Dłużniak Katarzyna, Jach Anna, Równicka Kamila (3E), Czarnecka Gabriela, Czarnecka Roksana, Prusicka Kinga, Latko Paulina, Michno Wiktoria, Nowak Dominika, Solus Jakub, Kot Julia, Fiutek Wiktor, Smyrkoska Oliwia, Misterska Oliwia (1be), Kosman Karolina, Malmur Agnieszka, Chuptyś Patrycja, Gębka Aleksandra, Staszczyk Joanna (1ek), Daniel Tabor (1in), Kinga Grad, Maria Klimczak (2a), Chrzanowska Julia, Gancarski Grzegorz, Kałka Oliwia, Król Agnieszka, Krzysztofik Małgorzata, Marek Łukasz, Mędrek Nikodem, Nazimek Izabela, Skóra Gabriela, Tomala Eliza, Wawreczko Kamil, Wolska Zofia, Zasada Julia (2b), Monika Mularczyk (2H), Julia Skrzypczyńska, Natalia Woś (3L), Arabska Monika, Bacharz Karolina, Belicka Magdalena, Borowska Wiktoria, Cejest Marta, Domański Jan, Kalwarski Filip, Krawczyk Nikola, Molęda Marcin, Tracz Aleksandra (1A), Mateusz Baran (1B), Jakub Jaros, Miłosz Twardowski (1IN).

Na uwagę i podziw zasługują również uczniowie, którzy odznaczyli się 100% frekwencją. Są to:

Piotr Putowski (1lo), Jakub Putowski (1in), Marcin Molęda, Stanisław Wojtasik (1A), Mateusz Baran (1B), Michał Bątkiewicz, Kamil Gruszczyński, Przemysław Szwedo, Miłosz Twardowski (1I).

Wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

A teraz głos zabierze przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Magda Białas.

Do słów Magdy pragnie dołączyć się chór szkolny, wykonując jakże wymowną dzisiaj piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy".

Nasze drogi się nie kończą
Wierni pulsującym słońcom
Po najdalszy świt
Wędrujemy, omijamy
Świat bez okien, świat zastany
Jednakowych dni

To najdalsze bywa blisko
Jak przydrożny kwiat
To najwyższe lata nisko
Jak przed burzą ptak
To najprostsze bywa trudne
Kiedy serce śpi
Gdy napotkasz wyschłą studnię
Dalej, dalej idź
Końca twoich dróg prawdziwych
Nie zamyka cel
/.../
To najdalsze bywa blisko
Schyl się, zerwij je

Życzymy wszystkim zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji oraz możliwości spotkania się we wrześniu w murach naszej szkoły, już nie w wirtualnym świecie.

• Izabela Fatyga-Lato