Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
01-09-2020

Po blisko półrocznej przerwie związanej z zawieszeniem zajęć dydaktycznych oraz wakacjami wróciliśmy do szkoły stęsknieni za widokiem ludzi i normalności. Towarzyszyły nam różne emocje: z jednej strony radość, że będziemy mogli codziennie pracować i uczyć się oraz spotykać się ze znajomymi. Z drugiej jednak strony obawa, bo wracając do szkoły w czasach pandemii COVID - 19 pamiętać musimy, że zdrowie nasze i naszych bliskich zależy tylko od nas i wszystkich nas obowiązuje bezwzględne przestrzeganie procedur bezpieczeństwa, zakładanie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni przed wejściem do budynku.

Szkoła, którą znaliśmy kiedyś …zmieniła się nie do poznania. Nic nie jest takie jak było przedtem…

Moment inauguracji nowego roku szkolnego zawsze był niezwykle ważny dla uczniów, którzy po wyjątkowo długim, bo trwającym w tym roku do 19 sierpnia procesie rekrutacyjnym rozpoczęli kolejny etap nauki.

Ze względów bezpieczeństwa uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się na hali sportowej, a uczestniczyli w nim jedynie uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 1 dyrekcja, grono pedagogiczne oraz zespół muzyczny.

Pani Małgorzata Wojtasik swoim wzruszającym przemówieniu zwróciła się do pierwszoklasistów, podkreślając fakt, iż uczniowie wybrali Konara jako szkołę, która daje wiele możliwości – jest nie tylko zwykłym miejscem zdobywania wiedzy, ale również sposobem na życie, drogą do samorealizacji, ideałem życia dla młodych ludzi.

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego szkolny zespół muzyczny przypomniał również o przypadającej na ten dzień 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji zaśpiewał pieśń patriotyczną.

Po uroczystej akademii Pani Wicedyrektor Elżbieta Grad przedstawiła uczniom wychowawców klas pierwszych i przydziały do poszczególnych klas.

W II Liceum Ogólnokształcącym wychowawcami klas pierwszych są:

Klasa 1A – Pani Anastazja Kośmider

Klasa 1B – Pani Bożena Smorąg

Klasa 1C – Pani Agnieszka Maciąg-Wojtanowska

W Technikum nr 1 wychowawcami klas pierwszych są:

Klasa 1HE – Pani Anna Białek-Wątor

Klasa 1I – Pan Marek Pułka