Finał Szlachetnej Paczki już za nami
12-12-2020

Wielu uczniów z naszej szkoły bardzo zaangażowało się w całą akcję. Każdy z wolontariuszy „Weekend cudów” zapamiętał w inny sposób, ale jedno jest pewne... towarzyszyły im tego dnia wielkie emocje.

Tak o swych odczuciach opowiada jedna z naszych uczennic, Magdalena Belicka:

„To niesamowity dzień, który zapamiętam do końca życia... mój pierwszy finał Szlachetnej Paczki. Nawet nie sądziłam, że tyle emocji da mi ta jedna, wyjątkowa niedziela. Możliwość dostarczenia paczek wszystkim potrzebującym rodzinom oraz rosnące uśmiechy na twarzach domowników, dały nam ogrom szczęścia i zrekompensowały wszelki trud związany z przygotowaniem całej akcji. (...)

Szczególnie w moim sercu zapisało się jedno spotkanie. Gdy dojechaliśmy do rodziny, nasz Święty Mikołaj z worem prezentów wszedł do domu, a my jako elfy, z paczkami w dłoniach udaliśmy się za nim. Będąc już w środku, pewien chłopczyk (ok. 5 lat) podbiegł do mnie, szeroko się uśmiechnął i po chwili objął mnie swoimi małymi rączkami, delikatnie się przytulając. To jakie emocje towarzyszyły mi w tamtej chwili, nie jestem w stanie nawet opisać. Ten jeden malutki gest sprawił, że po prostu się rozpłynęłam.

Piszę to, nie dlatego aby robić sztuczny szum i rozgłos wokół pomagania. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Wspominam o tym, aby po raz kolejny potwierdzić coś bardzo oczywistego - DOBRO ZAWSZE POWRACA i to ze zdwojoną siłą. Z całego serca pragnę wszystkich zachęcić do pomagania. Gorąco zapraszam do włączenia się w Szlachetną Paczkę w przyszłym roku, aby zmierzyć się z problemami innych ludzi i z pokorą spojrzeć na życie z innej perspektywy. Ja jako świeżo upieczona wolontariuszka mam nadzieję, że nie będzie to mój ostatni finał i za rok również wyruszymy do kolejnych rodzin".

• Magdalena Belicka, Aleksandra Tracz, Miłosz Twardowski