Konkursy i Olimpiady

Wyróżnienie w konkursie poetyckim
19-03-2021

W ramach XXIX Tygodnia Kultury Języka - marzec 2021 - V LO im. Piotra Ściegiennego w Kielcach zorganizowało konkurs poetycki "Chodzi o to, aby język młodych powiedział wszystko, co pomyśli głowa…" Wśród młodych poetów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Pietras (1B), Milena Włodarczyk (2B), Paulina Latko (2be), Gabriela Czarnecka (2be), Roksana Czarnecka (2be). Jury konkursu przyznało wyróżnienie Milenie Włodarczyk w kategorii "co nas łączy i skrycie różni" za wiersz pt. Ile czasu potrzeba?

Gratulujemy oraz dziękujemy za odwagę, bo wiemy, jak trudno jest dzielić się tym, co czujemy. Cieszymy się, że istnieje jeszcze młodzież, która tworzy poezję.

Poniżej prezentujemy utwór laureatki.

„Ile czasu potrzeba?”

Ile czasu potrzeba,

aby mnie wreszcie dostrzegli?

Ci co ich wiara daremna,

Ci co naturze podlegli…

I tak, tak… szukam ciągle

pośród całości i próżni

tego co nas skrycie łączy

i tego co nas skrycie różni.

Nurzam się w cieniach przeszłości

ta przeszłość kładzie się cieniem

a te cierpienia i rany

stają się przykrym wspomnieniem.

Tak też czasem się zdarza,

że serce mi podpowiada:

„Nie martw się moja dziecino

i weź te gorzkie leki,

bo oni Ciebie dostrzegą

gdy zamkniesz oczy na wieki.”

• Izabela Fatyga-Lato