Startuje projekt „Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo”
01-06-2021

Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo - to kolejny projekt skierowany do uczniów klas hotelarskich i ekonomicznych.

Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie w zawodzie Technik Hotelarstwa i Technik Ekonomista. W ramach projektu zostaną doposażone pracownie zawodowe, uzupełnione umiejętności zawodowe uczniów we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, zwiększone zdolności adaptacyjne do przyszłego zatrudnienia dla 96 uczniów przez odbycie staży zawodowych, szkoleń i dodatkowych zajęć w okresie od 01.06.2021 r. do końca 30.05.2023 r.

Budżet projektu:

Koszty ogółem: 1 402 596,19 zł

Wkład Fundusz Europejskich: 1 301 796,19 zł

Koszt przypadający na jednego uczestnika: 8 991,00 zł

Wkład własny: 100 800,00 zł

Wnioskodawca:

FUNDACJA CENTRUM EUROPY LOKALNEJ

Instytucja Zarządzająca/Ogłaszająca konkurs/Przyznająca dotację:

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego / Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego z siedzibą w Kielcach

• Marcin Białek