Konkursy i Olimpiady

Teatralny talent z Konarskiego
15-06-2021

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół nr 1 w Jędrzejowie objawił się kolejny talent aktorski. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego drugiej klasy humanistycznej Aleksandra Tracz 15 czerwca 2021 roku zajęła drugie miejsce w XXVI Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Lipskie Centrum Kultury. Przewodniczącym Jury był Jarosław Figura – aktor, reżyser i dyrektor techniczny Sceny Plastycznej KUL.

To kolejny sukces Oli w tym roku szkolnym. Niedawno zdobyła I miejsce oraz nagrodę specjalną podczas konkursu „Co Ci powiem moja ojczyzno. Wielki Polak w tle” w Gminnym Centrum Kultury w Nowinach.

Reżyser Jarosław Figura wręczał Aleksandrze jeszcze dwie nagrody za indywidualną grę aktorską podczas Zwoleńskich Teatrałek oraz XXV Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Gratulujemy sukcesów i życzymy spełnienia marzenia dostania się do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Aleksandra z wielkim zamiłowaniem od 7 lat jest czynnym uczestnikiem grupy teatralnej "Kafelek" w Domu Kultury w Małogoszczu. Opiekunowie grupy również są dumni z jej osiągnięć i równie mocno trzymają kciuki za spełnienie marzeń Oli tak jak i my w szkole.

• Magdalena Prusicka