Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w „Konarskim”
01-09-2021

Dzień 1 września każdego roku to wyjątkowe wydarzenia dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli wielu szkół w Polsce. W Zespole Szkół nr 1, podobnie jak w poprzednich latach, miał on uroczystą oprawę. Uczniowie klas starszych spotkali się w klasach ze swymi Wychowawcami, natomiast pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystej inauguracji na hali gimnastycznej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, która przywitała zgromadzonych. Wyraziła nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie wiele satysfakcji i radości, że będzie okazją do utrwalenia materiału przybliżanego w formie zdalnej. Podkreśliła, że zarówno Uczniowie, jak i kadra mogą liczyć na wsparcie i pomoc w trudnych chwilach. Ciepłe powitanie „pierwszaków” miało ich przekonać, że dokonali dobrego wyboru Szkoły i że spełnią się ich nadzieje wiązane z dalszą edukacją. Pani Dyrektor przypomniała również o tragicznej rocznicy września, do której powinniśmy podchodzić, jak do zobowiązania wobec naszych bohaterskich przodków.

Następnie duchowego wsparcia w kilku słowach udzielił ks. Tomasz Kubicki.

Dalsza część uroczystości miała charakter historyczny. Młodzież klas starszych przypomniała młodszym kolegom o bohaterstwie „pokolenia Kolumbów” cytując wiersze Baczyńskiego oraz piosenkę z filmu „Miasto’44”.

Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik wraz z reprezentacją młodzieży udała się pod obelisk upamiętniający ofiary II wojny światowej, by zapalić tam pamiątkowe znicze.

Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Grad odczytała nazwiska Wychowawców klas pierwszych oraz poinformowała, gdzie będą się odbywać spotkania klas. Uczniowie po spotkaniu z Wychowawcami, zwiedzali Szkołę w ich towarzystwie, aby już kolejnego dnia nie zgubić się w nowych murach i czuć się bezpiecznie w środowisku szkolnym.

Scenariusz uroczystości przygotowała p. Anna Sioja, reżyserią i muzyką zajął się p. Grzegorz Bełz, w uroczystości udział wzięli: Magdalena Belicka i Joanna Zając kl. III A, Miłosz Twardowski kl. III I, Wiktor Fiutek kl IIIB, Karina Kania kl 3H. O piękny wystrój Sali zadbały p. Iwona Stankiewicz oraz p. Monika Kowalska.

Cała uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym.

Klasy pierwsze z wychowawcami:

Klasa I A z wychowawczynią Dorotą Paw.

Klasa I B z wychowawczynią Sabiną Chechelską.

Klasa I C z wychowawczynią Katarzyną Szydłowską.

Klasa I TI z wychowawcą Tomaszem Chruścielem.

Klasa I TER z wychowawczynią Alicją Garus.

Klasa I THL z wychowawcą Pawłem Kisiel.

• Anna Sioja