Brygada Świętokrzyska - ocalić od zapomnienia
23-09-2021

Bibliotekarze i nauczyciele historii zaprosili uczniów Konarskiego do projektu Brygada Świętokrzyska - ocalić od zapomnienia. Inicjatywa miała na celu przybliżenie młodzieży historii największej polskiej jednostki niepodległościowej okresu niemieckiej okupacji, związanej z ziemią kielecką i upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej i regionalnej.

Na lekcjach historii młodzież wyszukiwała informacje z różnorodnych źródeł historycznych. Pod kierunkiem bibliotekarzy uczniowie upamiętnili żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej plakatami.

Konkurs rozstrzygnęło jury w składzie:

Przewodnicząca: Pani Małgorzata Wojtasik - Dyrektor Szkoły,

Członkowie: Pani Katarzyna Krotla-Gnatowska - nauczyciel historii, Pani Aldona Nawrot - bibliotekarz, Miłosz Twardowski - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki są następujące:

I miejsce - Luiza Michalska klasa 1B,

II miejsce - Maria Ciosk klasa 1A,

III miejsce - Aleksandra Gredka klasa 1A, Paweł Leśniewski klasa 2C, Klaudia Cicha klasa 1A.

Przyznano także wyróżnienia: Nikola Pasternak klasa 1C, Wiktoria Pęczak klasa 1TER, Aleksandra Rosicka 1C, Natalia Dynek klasa 2B, Marcin Toporski 2I.

Projekt zakończyła wystawa prac plastycznych.

• Monika Kowalska