Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej
18-10-2021

Jak co roku nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w powiatowej uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tym razem odbyła się ona w murach „Konarskiego”, które swą obecnością uświetnili między innymi: pan Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski, pan Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty, pan Paweł Faryna, Starosta Jędrzejowski, pani Maria Barańska, Wicestarosta Jędrzejowski, pani Renata Kwas, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz pan Marcin Piszczek Burmistrz Miasta Jędrzejowa.

Podczas uroczystości zasłużonym pracownikom szkół powiatu jędrzejowskiego, zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe.

Wśród nagrodzonych pracowników naszej szkoły znaleźli się: pani Bożena Lniak, która otrzymała srebrny medal za długoletnią służbę, pani Sabina Chechelska i pani Małgorzata Kowalska, otrzymując brązowy medal za długoletnią służbę.

Medalem KEN wyróżniona została pani Sabina Chechelska oraz pan Marek Pułka, a Nagrody Starosty Jędrzejowskiego otrzymali w tym roku: pan Grzegorz Bełz, pan Andrzej Fendrych, pani Aldona Nawrot, pani Dorota Paw, pani Katarzyna Szydłowska oraz pani Barbara Terczyńska.

Pani dyrektor, Małgorzata Wojtasik otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Zaproszeni goście mieli możliwość uczestniczyć w refleksji na temat współczesnej szkoły oraz relacji, jaka panuje między uczniem i nauczycielem, a na koniec wysłuchali koncertu w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego.

• Karina Trzcina