Koło Naukowe po raz drugi
09-03-2010

Dnia 9 marca 2010 roku grupa 10 uczniów z klasy 2T po raz drugi wzięła udział w Kołach Naukowych w ramach realizacji projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji. Spotkanie miało miejsce, tak jak i poprzednie, w Wyższej Szkole Nauk Humanistyczno-Przyrodniczych w Sandomierzu.

Tym razem po krótkim spotkaniu organizacyjnym z prowadzącym zajęcia panem mgr Romanem Ryńskim obie grupy (grupa języka rosyjskiego z naszej szkoły oraz grupa języka angielskiego z ZSP nr 2) udały się na zajęcia w terenie. Młodzież miała okazję zwiedzić i obejrzeć najciekawsze miejsca i zabytki Sandomierza oraz wysłuchać ciekawych informacji na temat miasta w obu językach. Poznana przez uczniów nowa leksyka będzie przydatna przy realizacji przez nich „zadania domowego”. Na następne zajęcia Koła Naukowego uczniowie mają za zadanie przygotować w grupach przewodnik turystyczny w formie ulotki.

• Paweł Kisiel