Światowy Dzień Oszczędzania
28-10-2021

Jak co roku w naszej szkole w październiku obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania - Program Rozwoju Przedsiębiorczości, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy. W związku z akcją edukacyjną programu podjęto szereg działań mających na celu przedstawienie uczniom możliwych form oszczędzania.

W ramach Światowego Dnia Oszczędzania zorganizowano spotkanie z panią Iwoną Stroińską – dyrektorem Banku Pekao S.A. Oddział w Jędrzejowie. Podczas spotkania przedstawiono uczniom krótką historię bankowości, omówiono sposoby oszczędzania i inwestowania pieniędzy oraz zapoznano ze sposobem liczenia oprocentowania kredytu. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty o tematyce związanej z różnymi formami oszczędzania, które znalazły miejsce w szkolnej gazetce. W wybranych klasach w ramach lekcji przedsiębiorczości i elementów statystyki opisowej przeprowadzono lekcje związane z oszczędzaniem korzystając z prezentacji zamieszczonych na stronach organizatora programu np. Dlaczego warto oszczędzać? Do czego przydaje się karta kredytowa? Co zrobić z większą gotówką?

• Anna Białek-Wątor, Paulina Haja