Nowa pracownia ekonomiczna w Konarskim
04-11-2021

Pracownia do nauki w zawodzie Technik Ekonomista powstała w ramach projektu „Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.5. Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego oraz kształcenia ustawicznego, Podziałanie 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwój CKZiU. W Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie powstała pracownia ekonomiczna służąca uczniom klas Technikum Ekonomicznego. Dzięki środkom z UE została wykonana adaptacja sali (malowanie ścian i okien, wymiana i położenie nowego okablowania, zakup i montaż rolet wewnętrznych). Po zakończonym procesie remontowym pracownia została wyposażona w krzesełka, ławki, biurko i krzesło dla nauczyciela, szafy żaluzjowe oraz komplet dydaktyczny. Pracownia ekonomiczna została również doposażona w sprzęt TIK – 16 laptopów wraz z oprogramowaniem i myszą oraz tablicę interaktywną z projektorem i uchwytem ściennym. Zrealizowane zadania z pewnością przyczynią się do podniesienia kompetencji uczniów oraz ułatwią im wejście na rynek pracy.

• Anna Białek-Wątor