Poznajemy zawód sędziego piłkarskiego
09-11-2021

9 listopada w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Panowie Piotr Grzywacz i Jacek Wójcik przedstawili historię i cel działania Stowarzyszenia, które zajmuje się między innymi organizacją sportowych imprez charytatywnych. Dochód z nich przekazywany jest sportowcom i ich rodzinom, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzący spotkanie przybliżyli również młodzieży szkolnej zawód sędziego piłkarskiego. Zachęcali uczniów, szczególnie tych, którzy grają w klubach do zapisania się na kurs sędziowski i spróbowania swoich sił w tym pięknym zawodzie. Omówili na czym polegają testy sprawnościowe, z czego składa się egzamin na sędziego piłkarskiego, jak wygląda ścieżka kariery oraz jakie cechy powinien posiadać dobry arbiter.

Panowie Piotr Grzywacz i Jacek Wójcik to czynni sędziowie piłki nożnej pod egidą Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a szkolenie przez nich przeprowadzone objęte jest patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

• Elżbieta Cichoń, Iwona Stankiewicz