Turystyka w krajach Europy Wschodniej
28-03-2011

Dnia 28 marca 2011 roku o godzinie 14.30 odbyło się we naszej szkole spotkanie poświęcone turystyce w krajach Europy Wschodniej oraz najbardziej popularnym szlakom turystycznym Europy Wschodniej. W spotkaniu wziął udział zaproszony gość – przedstawiciel Biura Turystycznego „Gromada” w Kielcach, Pan Paweł Wilk.

Uroczystość została zorganizowana w związku z realizacją programu Szkoła Kluczowych Kompetencji i przygotowana była przez uczniów klasy 3T (grupa ucząca się języka rosyjskiego). Składała się z dwóch części. W pierwszej części spotkania uczniowie klasy turystycznej przedstawili atrakcje turystyczne największych i najciekawszych miast Europy Wschodniej – Moskwy, Sankt-Petersburga, Soczi, Kijowa, Odessy i Mińska. Przedstawiane informacje urozmaicała graficznie prezentacja multimedialna, prezentująca omawiane miejsca.

Następnie głos zabrał zaproszony gość – Pan Paweł Wilk. Zaprezentował on zebranej młodzieży najciekawsze szlaki turystyczne Europy Wschodniej, opowiedział o zwiększającym się zainteresowaniu ludzi wyjazdami na wschód, przedstawił również bogatą ofertę turystyczną biura „Gromada”. Swoje wystąpienie uzupełnił prezentacją multimedialną oraz katalogami. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wystąpienia i aktywnie zadawała pytania.

Jesteśmy wdzięczni Panu Pawłowi Wilk za przyjęcie naszego zaproszenia i ciekawe wystąpienie. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3T oraz 2LH (Łukasz Gądek – prezentacja) pod opieką Pawła Kisiel.

• Paweł Kisiel