XIV Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
06-12-2021

W listopadzie w naszej szkole już po raz czternasty został zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jest on największym wydarzeniem na świecie (organizowanym w ponad stu osiemdziesięciu krajach) promującym świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Każdego roku organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, konferencje, debaty i kampanie promocyjne z zakresu:

• zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej,
  • budowania sieci kontaktów,
  • rozwijania start-upów,
  • powrotu na rynek pracy,
  • negocjowania umów z pracodawcą,
  • budowania własnej marki,
  • oraz wielu innych zagadnień związanych z bankowością.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

W ramach realizacji programu w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Iwoną Stroińską, dyrektorem Banku Pekao S.A. Oddział I w Jędrzejowie. Tematyka spotkania dotyczyła bankowości elektronicznej.

Spotkania zorganizowali nauczyciele Anna Białek-Wątor i Paulina Haja.

• Anna Białek-Wątor