Wręczenie Stypendiów Premiera i Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego
07-12-2021

W Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie w dniu 7 grudnia, najzdolniejszym uczniom z terenu powiatu jędrzejowskiego wręczono stypendia. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 4 uczniów, zaś Stypendium Starosty Jędrzejowskiego 2 uczniów. Zgromadzonych uczestników uroczystości wśród których również była pani dyrektor Małgorzata Wojtasik i rodzice stypendystów powitał Starosta Jędrzejowski pan Paweł Faryna. W przemówieniu do nagrodzonych zwrócił uwagę na wytrwałość, zdolności, talenty, zapał i pracowitość uczniów. Zaakcentował również duże zaangażowanie i poświęcenie rodziców i nauczycieli, którzy wspierają uczniów w poszerzaniu horyzontów i zdobywaniu wiedzy, a która zaprocentuje podwójnie w przyszłości.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowi, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

1. Magdalena Belicka – klasa 3a - II Liceum Ogólnokształcące
  2. Dominika Nowak – klasa 3b - II Liceum Ogólnokształcące
  3. Daniel Tabor - klasa 3in - Technikum nr 1
  4. Miłosz Twardowski – Klasa 3i - Technikum nr 1

Stypendyści Starosty Jędrzejowskiego

Stypendium Starosty Jędrzejowskiego imienia świętego Jana Pawła II na I semestr roku szkolnego 2021/2022 otrzymało 2 uczniów:

1. Aleksandra Tracz - klasa 3a - II Liceum Ogólnokształcące
  2. Bartosz Kozioł – klasa 2L - Technikum nr 1

Aby zostać wyróżnionym i otrzymać stypendium Starosty Jędrzejowskiego imienia świętego Jana Pawła II każdy ze stypendystów musiał spełnić określone warunki, takie jak: posiadanie co najmniej bardzo dobrej oceny z zachowania, uzyskanie średniej ocen co najmniej 4,8 w liceum ogólnokształcącym, 4,5 w technikum, 4,25 w branżowej szkole, w poprzednim semestrze. Oprócz tych warunków należy spełnić co najmniej jeszcze jeden spośród warunków: wykazywać wybitne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej oceny celujące, a z pozostałych przedmiotów oceny co najmniej dobre; być laureatem konkursów i olimpiad przedmiotowych, konkursów artystycznych lub medalistą zawodów sportowych; być wyróżnionym za aktywną postawę i zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły lub środowiska lokalnego; przyczyniać się do promocji powiatu między innymi poprzez udział w innych niż przedmiotowe konkursach i przeglądach na szczeblu co najmniej ponad powiatowym; pomagać innym ludziom, szczególnie niepełnosprawnym, chorym lub starszym.

• Małgorzata Wielińska